A kegyelem

La Grazia


Szereplők: Toni Servillo, Anna Ferzetti, Massimo Venturiello, Milvia Marigliano, Orlando Cinque, Giuseppe Gaiani

Rendező: Paolo Sorrentino

Hossz: 2 óra 13 perc

feliratos olasz filmdráma, 131 perc


Velencei Filmfesztivál: Hét díj, köztük a legjobb színész díja (Toni Servillo)

Paolo Sorrentino A kegyelem című filmjében ismét a legkedveltebb színészével dolgozott együtt: Toni Servillo ezúttal Olaszország képzeletbeli elnökét kelti életre, aki jogászként rendíthetetlenül hisz a gránitszilárdságú törvényekben. Egész mandátuma alatt végig az elveit követte, utolsó elnöki döntései viszont akár az egész pályafutását átértékelhetik. A nyugdíjhoz közeledve ugyanis két kegyelmi kérvény és egy nagyon megosztó törvényjavaslat kerül az asztalára.

Ahogy az olasz filmművészet legjelentősebb kortárs rendezőjétől, A nagy szépséget, az Ifjúságot, a Silvio és a többieket és Az ifjú Pápát is jegyző Paolo Sorrentinótól megszokhattuk, A kegyelem érzelmekkel és humorral teli, vizuálisan lenyűgöző, egyszerre szórakoztató és filozofikus mozi. A filmben nyújtott alakításáért Toni Servillo elnyerte a Velencei Nemzetközi Filmfesztivál legjobb színészének járó díjat, de A kegyelem nem csak miatta vésődik sokáig az emlékezetünkbe.


Előadások

A kegyelem
La Grazia
19:00
A Jegyfoglalás / jegyvásárlás nem elérhető
Adatlap
A kegyelem
La Grazia
19:00
A Jegyfoglalás / jegyvásárlás nem elérhető
Adatlap

Jegyárak

Jegypénztár nyitvatartás: 
A jegypénztár egy órával az első előadás kezdete előtt nyit, és negyed órával az utolsó előadás kezdete után zár.

Információ

A Szivárvány Kultúrpalota Kaposvár ikonikus épülete, országosan védett műemlék, a város kulturális életének egyik jelentős helyszíne, számos rendezvénynek ad otthont.

Kapcsolat

Szivárvány Kultúrpalota

Cím: 7400 Kaposvár, Noszlopy G. u. 1.
E-mail: info@szivarvanykulturpalota.hu
Facebook: www.facebook.com/szivarvanykulturpalota
Telefon: +36-20-316-4841

Online jegyvásárlás: www.szivarvanykulturpalota.hu

Pénztár nyitvatartás: 
A pénztár egy órával az előadás kezdete előtt nyit,
és 15 perccel az előadás kezdete után zár.